Založ si blog

Od nenávisti k bezmocnosti. . . .

Nenávisť, nás sprevádza celým našim životom  ako jedná z mnohých zlých vlastností ,ktorú sme dostali do vienka a ktorú v nás sami prebúdzame vždy vtedy ,keď sa nevieme vyrovnáť so situáciami do ktorých sme sa dostali aj vlastnou vinou a pričinením a my ju nevieme vyhodnotiť a to hlavne v prvých momentoch  pod vplyvom emócií  a máme pocit ,že nám ubližuje celý svet a hlavne konretná osoba ! Nenávisť sa v nás neustále prebúdza hlavne vtedy keď sa nám nedarí a my potrebujeme preniesť našu neschopnosť na niekoho iného a to s tým ,že nie my ale on je príčinou nášho neúspechu.Je pravdou že nenávisť má mnoho povôdcov a podôb ,ale jedno pri nej je vždy isté a to je to ,že jej pôvod a silu chceme vždy vnútiť tomu ,ktorého sme si vybrali ako príčinu nášho neúspechu a našej tragédie a osobnej prehry .A keďže si nevieme a nedokážeme pripustiť ,že nie iní ale len my sami sme príčinou nášich neúspechov ,ale ani nie sme schopní v prvom momentoch ovládať svoje emócie a aj postoje vzišle z nich ,tak potom je samozrejme že celú situáciu zle vyhodnotíme a za každú cenu sa chceme vyviniť a to aj za prítomnosti prebudenia nenávisti v nás !!! Lebo ,čo je v takýchto prípadoch najlepšie a najúčinnejšie ako to ,že to nie my ,ale iní a celý svet!!!

A aj preto ide skoro v každom prípade prejavu nenávisti voči iným aj o neschopnosť si priznať svoj vlastný podiel viny na neúspechu a nenávisť v nás potom často krát vyvoláva pocity bezmocnosti !A tie sú niekedy pre nenavidiaceho ešte nebezpečnejšími než je samotná nenávisť a pod jej silou je schopným robiť ešte väčšie chyby a škody aj pre jeho okolie než samotná nenávisť!!! Bezmocnosť nenavidiacim načisto otupuje myseľ a sú v jej područi schopní páchať veci a činy,ktoré by ináč v živote nekonali a nečinili!  Pod jej silou padajú pod prah ľudskosti a s plným vedomím chcú za akúkoľvek cenu poníženia sa dosiahnuť u nich nenávideného práve to,čo zažívajú oni !!! Ide tu z ich strany a jasnú projekciu a to s jediným cieľom ,ktorým je vyvolanie pocitu viny ! A je teda nad slnko jasnejšie ,že je tu ďalší faktor prameniaci z nenávisti a tým je pomsta!!! Áno,nenavistiaci túži po pomste a to za akúkoľvek cenu ale aj škodu ktorú svojou nenávisťou spôsobí! A  to len a aj preto aby dal zadosťučinenie svojmu často krát chorobne tvrdohlavému egu ,ktoré nie je schopné iného myslenia ale ani konania!!! A sme pri ďalšom neopomenuteľnom fakte pri nenávisti a tým je neschopnosť ! Neschopnosť pochopiť ale predovšetkým si aj uvedomiť  to ,že čo premysleným a rafinovaným konaním s jasným cieľom škodiť ,sposobime strane druhej ,teda nami nenávidenému!!! A práve o tento konečný efekt ide všetkým tým ,ktorí z akéhokoľvek dôvodu nenávidia a nie sú v stave pochopiť ,že nie pomsta je sladká ,ale schopnosť priznania si vlastného podielu viny a pokora pred ňou a seba samým je vychodiskom k vyriešeniu problému a stavu v ktorom sa ťažko nenavidiaci nachádza!!!

,,..vedel som ,že ti lepšie nebude ,pretože si si zobral práve tu jednu vec,ktorá je príčinou všetkých tvojich problémov a to je tvoje TY!!! Tvoje telo,tvoja duša sú absolútne v poriadku ,ale aj tvoje identické JA !!! Aj teba totiž nikdy nezdolali situácie do ktorých si sa dostal ,ale to ,čo si si o nich vždy myslel!!!“

,,..každá agresia voči niekomu  inému je vždy len agresiou voči sebe samému s ktorou si sa ty nedokázal vyrovnáť v tvojom vnútri!!!“

Čo nie je dovolené pánovi , to je dovolené volovi! ! !

03.08.2017

Už dlhší čas sledujem istú skupinu účastníkov jednej,,krvnej skupiny'', ktorej trónia niekoľkí neomylní blogeri, ktorých vedie jeden z ,,najmudejších'' na planéte s názvom Zem! Jeho príspevky viac »

Elektronicka dialnična známka za jedno euro.

16.07.2016

Fikcia ,alebo len zbožne prianie ? Pred dvoma týždňami som absolvoval spomienkovú okružnú cestu po jednom Bordelistane v srdci Európy zameranú na historické pamiatky s určeným hlavným stanom viac »

Koaličná zmluva, alebo prečo sa bojí ZLEPENEC voli ča. . .

06.04.2016

Po vládnutí jednej strany spôsobom ,,VYHRAJ VOĽBY A MÔŽEŠ VŠETKO!'' prišlo po posledných voľbách k ako takému precitnutiu národa slovenského a ten si v nich povedal ,dosť jednej Lumpen-partie viac »

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

Petro Porošenko

Porošenko nemá v pláne predlžovať stanné právo, ak nedôjde k ruskej invázii

16.12.2018 18:57

Stanné právo bolo vyhlásené po incidente ruských a ukrajinských lodí v Kerčskom prielive.

Poľsko, plyn, PGNiG, plynovod

Poľsko sa odstriháva od ruského plynu. Za akú cenu?

16.12.2018 18:07

Jednou z najväčších tohtoročných udalostí vo Varšave bol nedávno podpis energetickej dohody s USA.

babiš

Na Kryme sa začalo trestné konanie v kauze Babiša ml.

16.12.2018 17:46

Ide o konanie v súvislosti s nelegálnym prekročením ukrajinských hraníc synom českého premiéra Babiša.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 12760x
Priemerná čítanosť článkov: 1823x

Autor blogu

Kategórie